Fizjoterapia Zwierząt mgr inż. Malina Brzozowska

MASAŻ - "terapia manualna"


Podstawową forma terapii jest masaż wykorzystujący wpływ energii manualnej na tkanki miękkie. Świadoma praca odpowiednimi chwytami wywiera pośrednie i bezpośrednie działanie na organizm zwierzęcia, co pozwala na uzyskanie pożądanych efektów.
Celem masażu jest zadziałanie na skórę, zakończenia nerwowe w skórze, na układ ruchu, na układy krwionośny i chłonny, a przede wszystkim - na tkankę mięśniową. Pod wpływem masażu naczynia krwionośne rozszerzają się, przez co poprawia się odżywianie tkanek oraz znajdujących się w ciele organów. Masaż przyspiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom masowanego odcinka substancji odżywczych, a z drugiej - szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Masaż zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidację objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków, a także odpływ krwi żylnej. Celem masażu jest również zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym - uzyskanie pełnego rozluźnienia i odprężenia.

  Fizjoterapia Zwierząt - Malina Brzozowska | Masaż 06/08 Fizjoterapia Zwierząt - Malina Brzozowska | Masaż 07/08 Fizjoterapia Zwierząt - Malina Brzozowska | Masaż 08/08  
Fizjoterapia Zwierząt - PROMOCJA!

Aktualizacja: 2019-09-11

Copyright © Fizjoterapia Zwierząt

Project by FotoADS